Gvardiolu puna minutaža u visokoj pobjedi Leipziga, Eintracht diže formu

Mihaela Bradovski • subota, 01.10.2022.

U subotnjim susretima osmog kola Bundeslige domaćini su bili stopostotni, u svih šest utakmica upisali su pobjedu...

Eintracht je već u prvom poluvremenu odradio svoj dio posla i upisao pobjedu 2:0 protiv Union Berlina. Ovo mu je četvrta pobjeda u zadnjih pet gola, a osigurali su je Götze i Jesper Lindström.

Hrvoje Smolčić ostao je na klupi dok Kristijan Jakić nije konkurirao za nastup zbog ozljede.

Embed from Getty Images

Freiburg je nakon pobjede protiv Mainza 2:1 bodovno poravnat s vodećim Union Berlinom. Domaćin je do odmora stekao prednost golovima Gregoritscha i Kyereha, no Mainz je vratio neizvjesnost početkom drugog dijela kada je Aaron Martin pogodio za 2:1. Ipak, do kraja susreta nije uspio doći do poravnanja.

Odličnu i potpuno otvorenu utakmicu odigrali su Köln i Borussia Dortmund, a završilo je pobjedom Kölna 3:2. Dortmund je poveo preko Juliana Brandta, ali u prvih deset minuta drugog dijela Köln radi preokret golovima Kainza i Tiggesa. U 71. minuti Ljubičić podiže na 3:1, do kraja je Borussia tek sretno smanjila autogolom, ali ne i vratila se u utakmicu.

Nikola Soldo odgledao je utakmicu s klupe za rezervne igrače Kölna.

Najlošija momčad Bundeslige, Bochum, upisao je uvjerljiv poraz u gostima kod Leipziga. Domaćin je visoko slavio s 4:0 uz nastup Joška Gvardiola svih 90 minuta. Po dva pogotka za domaćina postigli su Timo Werner i Christopher Nkunku koji je promašio i kazneni udarac.

Niko Kovač s Wolfsburgom je stigao tek do druge ovosezonske pobjede i to ju je izborio u sudačkoj nadoknadi protiv Stuttgarta koji još uvijek čeka na prvu pobjedu.

U prvom poluvremenu svaka momčad postigla je po dva pogotka da bi se na peti čekalo sve do 91. minute kada Gerhardt donosi Wolfsburgu pobjedu. Bartol Franjić ušao je u 93. minuti, a kod gostiju Borna Sosa nije konkurirao.