Nastavlja se Sevillin hod po trnju, Barcelona preživjela gostovanje kod Mallorce

Mihaela Bradovski • nedjelja, 02.10.2022.

U subotnja četiri dvoboja u La Ligi domaćini nisu upisali nijednu pobjedu. U utakmici dana Atletico je u gostima svladao Sevillu.

Treću utakmicu zaredom Villarreal nije uspio doći do pobjede. Ovaj put je remizirao bez pogodaka kod najneefikasnije momčadi prvenstva Cadiza koji je ostao na jednom postignutom pogotku. Cadiz je uzeo bod i s tim može biti zadovoljan, ali ne može biti zadovoljan činjenicom da u sljedećem kolu zbog suspenzije neće imati ovdje isključenog standardnog beka Izu Carcelena.

Embed from Getty Images

Madridski Atletico upisao je veliku pobjedu protiv Seville koja je vrlo loše otvorila sezonu. Domaćin je ostao na samo pet osvojenih bodova i tek jednoj pobjedi nakon što je Atletico odnio pobjedu 2:0.

U prvom dijelu Marcos Llorente doveo je goste u vodstvo da bi u drugom poluvremenu Alvaro Morata lijepim lobom u situaciji jedan na jedan s vratarom postavio konačnih 2:0.

Ivan Rakitić ušao je na početku drugog poluvremena.

Barcelona je uspješno odradila posao u gostima kod Mallorce koju je svladala s tijesnih 1:0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Robert Lewandowski u 20. minuti susreta. Domaćin se pokušao vratiti u utakmicu, ali Barcelona je iskontrolirala rezultat i uzela pobjedu.