Švicarac Huesler u Sofiji stigao do prve ATP titule u karijeri

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 02.10.2022.

Neočekivani pobjednik na kraju ATP turnira u Sofiji. Švicarac Marc-Andrea Huesler u finalu je bio bolji od Holgera Runea i stigao do prve ATP titule u karijeri...

Švicarski tenisač Marc-Andrea Huesler osvojio je prvi ATP turnir u karijeri nakon što je u finalnom susretu u Sofiji sa 6:4, 7:6(8) svladao Danca Holgera Runea.

Jedini break u meču dogodio se u prvom gemu finala, a on je bio dovoljan da 26-godišnji Švicarac, koji je prije ovog turnira bio 95. na svijetu, povede s 1:0 u setovima.

U drugom setu svaki je tenisač čvrsto držao svoj servis pa se sva napetost prebacila na tie-break.

U njemu su odlučivale nijanse, mogao je i Rune vrlo lako izboriti treći set, no na kraju je Švicarac proslavio pobjedu u dva seta i time došao do prve ATP titule u karijeri.

Izjednačio se time s 19-godišnjim Runeom koji je u kratkoj karijeri dosad slavio na ovogodišnjem izdanju turnira u Münchenu.