Juventus pronašao žrtvu, Pašalićeva Atalanta tijesno svladala Fiorentinu

Branimir Korać • nedjelja, 02.10.2022.

Odigrana su još dva susreta osmog kola Serie A, a domaće pobjede upisali su Juventus protiv Bologne i Atalanta protiv Fiorentine...

Nakon tri kola bez pobjede, Juventus je pronašao žrtvu. Ugostio je u osmom kolu Bolognu i upisao pobjedu 3:0. Juventusova pobjeda je zaslužena, bio je bolji protivnik i nije dopustio Bologni da ozbiljno zaprijeti.

U 24. minuti domaćin je stigao do vodstva prvim pogotkom u dresu Juventusa za Filipa Kostića. Početkom drugog dijela Juve je stigao i do drugog pogotka, ovaj put preko Dušana Vlahovića da bi konačnih 3:0 postavio u 62. minuti Arkadiusz Milik.

Mogao je Juventus do još kojeg pogotka, ali Bonucci je pogodio stativu, dobre prilike nisu iskoristili Cuadrado, Alex Sandro i ostalo je 3:0. Nikola Moro kod gostiju ostao je na klupi.

Embed from Getty Images

Kao i protiv Rome u prošlom kolu, Atalanta je i Fiorentini dopustila dosta prilika, ali na kraju je ipak slavila. Odnijela je pobjedu 1:0 i ostala uz bok Napoliju na vrhu ljestvice.

Momčad iz Bergama primila je najmanje pogodaka ove sezone, svega tri u osam kola iako nije u vrhu lige po broju dopuštenih udaraca protivniku prema golu.

Ovdje je Atalanta otišla do pobjede golom Ademole Lookmana iz 59. minute, tri minute nakon što je Mario Pašalić ušao u igru umjesto Edersona.