Jadran i Bjelovar odmaknuli na vrhu nakon novih uvjerljivih pobjeda

Branimir Korać • ponedjeljak, 03.10.2022.

Nastavljeno je nastjecanje u SuperSport Drugoj NL, a nove uvjerljive pobjede upisali su Jadran iz Ploča i Bjelovar...

Najuvjerljiviju pobjedu u sedmom kolu SuperSport Druge NL upisao je Jadran u Pločama s visokih 5:1 protiv Zagorca. Domaćin je furiozno krenuo i već nakon manje od 20 minuta igre vodio je 3:0 golovima Nikole Marića, Ante Glavine i Leonarda Petrovića. Do odlaska na odmor Zagorec je smanjio preko Matije Smrekara, ali u nastavku susreta s još dva gola Marića domaćin odlazi do visokih 5:1.

Jadran je na vrhu poretka, a prati ga Bjelovar koji je također bio uvjerljiv. On je slavio kod kuće s 4:1 protiv Dugog Sela. Pomogao je domaćinu rani pogodak već iz prve minute Jovana Motike, a do odlaska na odmor još je Vedran Kočiš povisio na 2:0. Na početku drugog dijela Jakov Pranjić zabio je treći gol, nakratko je smanjio Fran Petković da bi Josip Serdarušić golom u 59. minuti povisio na 4:1 i zaključio dvoboj.

Hrvace su u Čepinu stigle do pobjede 3:2 u zanimljivom dvoboju koji je domaćin otvorio pogotkom već u četvrtoj minuti preko Eugenija Rebenje, ali gosti su došli do preokreta već do odmora preko Krešimira Luetića i Tina Klepe. U 62. minuti Zrinski se vratio pogotkom Hrvoja Milića, ali vrlo brzo gosti se vraćaju u vodstvo preko Luke Kekeza i prednost čuvaju do kraja susreta.

Belišće je bilo bolje od Trnja s 3:0 čime su gosti ostali na samo šest osvojenih bodova u dosadašnjem dijelu sezone. U 20. minuti Christos Mitsis je prvi pogodio mrežu, a u drugom dijelu Šimun Rendulić još je dva puta svladan. Prvo je Silvio Anočić zabio u 58. minuti, a zatim u 89. i D'Andre Jerome Bishop. Inače, gosti su minutu prije toga ostali bez Dine Mizića koji je zaradio drugi žuti karton.

Druga momčad Osijeka nije imala problema u Čakovcu gdje je slavila s 3:0 protiv Međimurja. Međimurci su i dalje na dnu, a ovdje su im presudili s dva gola Petar Tankosić i jednim Marin Prekodravac.

Marsonia je u Slavonskom Brodu stigla do sva tri boda protiv Grobničana slaveći 1:0 pogotkom Selmira Mahmutovića iz kaznenog udarca s kraja prvog poluvremena.