Ana Konjuh uvjerljivo poražena na startu turnira u Monastiru

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 03.10.2022.

Ana Konjuh nije uspjela preskočiti prvu prepreku u glavnom ždrijebu turnira u Monastiru. Bolja je bila Claire Liu...

Ana Konjuh uspjela je u kvalifikacijama Monastira povezati dvije pobjede, ali u glavnom ždrijebu ipak nije uspjela nastaviti niz.

Nakon što je svladala Prisku Nugroho i Viktoriju Kužmovu, nije uspjela napraviti istu stvar i protiv Claire Liu.

Liu je bila uspješnija za nešto manje od sat i pol slaveći u dva seta sa 6:3, 6:2 u dvoboju u kojem je bila bolja i manje griješila.

Konjuh je do jedinog breaka stigla u prvom setu kada se vratila iz breaka zaostatka i smanjila na 4:3, ali odmah nakon toga izgubila je servis i set.

U drugom setu odmah je ušla u minus 4:0 nakon čega se nije oporavila i upisala je poraz.

Liu će u drugom kolu igrati protiv Katerine Siniakove.