Mega poražena kod FMP-a unatoč vrlo dobrom nastupu Brankovića

Branimir Korać • ponedjeljak, 03.10.2022.

U posljednjem susretu prvog kola ABA lige Mega je gostovala kod FMP-a i upisala poraz 90:76. Danko Branković bio je među boljima kod gostiju...

Prvo kolo ABA lige okončano je susretom između FMP-a i Mege. FMP je odnio pobjedu 90:76, bio je raspoloženiji, imao je širu rotaciju, šuterski je bio bolji i na kraju osigurao prvu pobjedu.

Agresivniji domaćin imao je veliku prevagu u skoku, skupio je 16 napadačkih skokova, 12 ukupno skokova više i od početka je držao susret pod kontrolom.

U zadnjoj četvrtini Mega je uspjela zaprijetiti i imala je napade za preokret, ali Cerovina i Grbović nisu pogađali i FMP se potpuno odvojio te riješio pitanje pobjednika.

Beau Beech predvodio je domaćina s 19 poena i pet skokova, a Paulius Valinskas dodao je 14 poena i pet asistencija.

Kod Mege Malcolm Cazalon ubacio je 17 poena, Danko Branković za 26 minuta dodao je 16 poena (7/9 za dva, 0/1 za tri, 2/2 slobodna) uz pet skokova i tri blokade, a Matej Rudan za 23 minute dodao je šest poena (2/2 za dva, 0/1 za tri, 2/5 slobodna) uz pet skokova.

• tapiros04.10.2022. u 10:52
    Samo za bilješku, jer nitko nije napisao - veliki talent HR košarke kojega se gura u reprezentaciju - Lovro Gnjidić je debitirao za Olimpiju u ABA ligi i za 11 minuta protiv slabašnog Borca upisao NULA koševa uz 2 skoka i 2 asistencije! Jel to čovjek kojega moramo istrpiti jer je on budućnost HR... [više na forumu]