Marin Čilić okrenuo meč protiv Ottea i prošao u drugo kolo

Mihaela Bradovski • srijeda, 05.10.2022.

Marin Čilić preskočio je prvu prepreku na ATP turniru u Astani. U prvom kolu za protivnika je imao Nijemca Oscara Ottea i svladao ga je u tri seta...

Nimalo lagan posao za Marina Čilića u prvom kolu turnira u Astani. Za protivnika je imao Oscara Ottea kojeg je svladao u tri seta, ali opasno je živio i morao se pomučiti za pobjedu.

Nije imao najbolji ulazak u meč, izgubio je prvi set sa 7:5 iako je poveo s 4:2, no kriza u završnici seta omogućila je Otteu preokret i 7:5 u prvom setu.

U drugom setu Marin je stabilizirao igru na svom servisu, Otte se više nije niti približio break prilika, a Čilić je svoje tri propustio u sedmom gemu.

Ipak, u tie-breaku Čilić je bio uvjerljiv, odjurio do 6:1 i uspješno izborio treći set.

Tamo je Čilić u svakom retern gemu bio opasan, imao break prilike, a dva puta je oduzeo protivniku servis te izborio prolaz.

U drugom kolu igrat će protiv Rusa Karena Hačanova od kojeg je ove sezone gubio u Adelaideu i Dohi, ali ga je svladao u Montrealu.