Marin Čilić bez prolaza u četvrtfinale u Kazahstanu, Rus slavio preokretom

Mihaela Bradovski • četvrtak, 06.10.2022.

Marin Čilić zaustavljen je u drugom kolu ATP turnira u Astani. Bolji je bio Rus Karen Hačanov koji je slavio u tri seta...

Rus Karen Hačanov još jednom nije bio sretan Marinu Čiliću, ponovno je Hačanov bio uspješniji i ovaj put mu je to donijelo prolaz u četvrtfinale turnira u Astani.

Čilić je upisao treći poraz od Hačanova u zadnja četiri meča koja su redom sva odigrana ove godine. Marin je slavio u Montrealu, ali Hačanov je bio uspješniji u Adelaideu, Dohi i sada u Astani.

Meč nije počeo loše za Čilića koji je dobio prvi set, završio ga je s četiri uzastopna gema i sa 6:2 stigao je do prednosti u setovima.

Uzvratio je Hačanov u drugom setu, u trećem gemu došao je do breaka, Marin je odmah mogao uzvratiti, imao je 0:40, ali Hačanov se izvukao i do kraja seta nije ispustio prednost.

I u trećem setu slična priča. Ponovno je Hačanov došao do breaka, ovaj put za 3:1, Čilić je odmah imao break loptu, ali ponovno je ona neiskorištena i Hačanov odlazi do pobjede.

Marin je tako završio s nastupom u Astani, a Hačanov će igrati protiv Novaka Đokovića ili Botica van de Zandschulpa.