Hrvatska reprezentacija u futsalu uvjerljivom pobjedom otvorila kvalifikacije za SP

Mihaela Bradovski • petak, 07.10.2022.

Izabranici Marinka Mavrovića odlično su otvorili kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo. U Slavonskom Brodu upisali su uvjerljivu pobjedu protiv Mađarske...

Hrvatska futsalska reprezentacija potvrdila je status favorita skupine u Slavonskom Brodu na otvaranju kvalifikacija za SP. Lagan posao i uvjerljiva pobjeda 5:1 protiv Mađarske.

Mađari nisu bili težak protivnik, Hrvatska je lako došla do pobjede uz ozbiljan pristup na čemu je i inzistirao izbornik Mavrović.

Već u prvom poluvremenu Hrvatska je odradila veliki posao. Čekalo se na prvi pogodak do polovice prvog dijela kada je Antonio Sekulić pogodio mrežu Alaszticsa. Ubrzo su slijedili pogoci Kristiana Čekola i Tonija Jelavića dok su Mađari nakratko smanjili na 3:1 pogotkom kapetana Harnischa.

Hrvatska je ipak odnijela na odmor tri gola prednosti nakon što je Josip Jurlina povisio na 4:1. U drugom dijelu viđen je samo jedan pogodak, a on je djelo Marka Kuraje u 25. minuti.

U drugom susretu Hrvatska će u srijedu 12. listopada gostovati kod Izraela.