Fantastičan start Xabija Alonsa na klupi Bayera, Jakićev Eintracht raspao se u finišu kod fenjeraša

Mihaela Bradovski • subota, 08.10.2022.

Subotnji program u Bundesligi u ranijem terminu donio je četiri utakmice i nastup jednog Hrvata. Nakon izlaska Kristijana Jakića, Eintracht je primio četiri gola...

Veliko razočaranje za Eintracht koji je gostovao kod posljednjeplasiranog Bochuma i upisao poraz. Bochum je u ovaj susret ušao samo s jednim osvojenim bodom, dok je Eintracht imao priliku bodovno se izjednačiti s vodećima, no doživio je veliko razočaranje.

Slavio je domaćin s 3:0, a sva tri gola postignuta su u zadnjih 20 minuta kada su zabijali Philipp Hofmann, Obite Ndicka autogol te Philipp Forster. Kod gostiju Kristijan Jakić odigrao je prvo poluvrijeme.

Bayer Leverkusen je s novim trenerom ušao u dvoboj protiv Schalkea. Xabi Alonso sjajno je debitirao u Bundesligi, Apotekari su slavili s 4:0 i tako najavili bolje dane.

Schalke nije imao nikakve šanse, tek dva puta je zapucao uopće prema golu i ubilježio je uvjerljiv poraz, a Alonso je postao trener s najboljim debijem u Bundesligi. Dva pogotka postigao je Frimpong, a po jedan Diaby i Paulinho. Diaby je bio posebno inspiriran i uz pogodak upisao je dvije asistencije Frimpongu.

Embed from Getty Images

Niko Kovač s Wolfsburgom poveo je u gostima kod Augsburga, ali morao se zadovoljiti remijem. U intenzivnom dvoboju Yannick Gerhardt doveo je goste u vodstvo, ali početkom drugog dijela Robert Gumny poravnava.

Joško Gvardiol odmarao je u gostima protiv Mainza, nije ulazio u igru, a Leipzig je odigrao samo 1:1. Domaćin je poveo golom Ingvartsena, a izjednačio je Nkunku u 80. minuti.