Chelsea, Manchester City i Tottenham odradili posao prema očekivanjima

Branimir Korać, HINA • subota, 08.10.2022.

Chelsea je u desetom kolu engleske Premier lige pred svojim navijačima svladao Wolverhampton s 3:0, dok je na vrh ljestvice privremeno izbio Manchester City pobijedivši Southampton s 4:0, uz novi pogodak norveškog stroja za golove Erlinga Haalanda.

Chelsea su do pete pobjede u sezoni doveli Kai Havertz (45+3), Christian Pulišić (54) i Armando Broja (90). Mateo Kovačić je u igru ušao u 66. minuti.

Embed from Getty Images

Manchester City je na Etihadu svladao Southampton s 4:0. Joao Cancelo je načeo goste u 20. minuti, a do poluvremena je mrežu pogodio i Phil Foden (32). U 49. minuti je Riyad Mahrez bio strijelac za 3:0, a konačnih 4:0 postavio je nevjerojatni Erling Haaland.

Norvežaninu je to 20. pogodak u 13 službenih nastupa za Manchester City, a među strijelce se nije upisao samo na početku sezone u porazu od Liverpoola u "Community Shieldu" te u drugom kolu Premier lige protiv Bournemoutha, ali je tada bio među asistentima. U Premier ligi je u devet utakmica postigao 15 pogodaka i uvjerljivo je vodeći strijelac.

Uvjerljiv je u subotu bio i Newcastle United koji je sa 5:1 svladao Brentford. Dvaput se u strijelce upisao Bruno Guimaraes (21, 56), a po jednom Jacob Murphy (28) i Miguel Almiron (82). Posljednji pogodak za Newcastle je zapravo bio autogol gostujućeg braniča Ethana Pinnocka. Brentford je utješni pogodak postigao iz kaznenog udarca, a strijelac je bio Ivan Toney (54-11m).

Bournemouth je preokretom došao do domaće pobjede (2:1) protiv Leicester Cityja koji ima najlošiju obranu u ligi koja je primila već 24 pogotka. Gosti su poveli u 10. minuti golom Patsona Dake, a preokret su u samo četiri minute kreirali Philip Billing (67) i Ryan Christie (71).

Bournemouth je privremeno sa 12 bodova skočio na osmo mjesto, dok je Leicester sa samo četiri boda ostao na predzadnjem mjestu.

Tottenham je u zadnjem susretu dana gostovao kod Brightona i upisao pobjedu pogotkom Harryja Kanea iz prvog poluvremena. Ivan Perišić ušao je u igru deset minuta prije kraja.