Borussia napunila mrežu Kölna, Freiburg privremeno skočio na vrh

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 09.10.2022.

Deveto kolo Bundeslige donijelo je još dva dvoboja, a Freiburg je nakon remija s Herthom skočio na prvo mjesto...

Nogometaši Borussije pobijedili su Koeln 5:2 na domaćem terenu u Moenchengladbachu, u ogledu devetog kola Bundeslige.

Prilično je utakmicu usmjerio crveni karton kojeg je na samom kraju prvog dijela zaradio gostujući igrač Kainz, koji je inače ranije u susretu, s bijele točke, pogodio za 1:1. No, igrača više Borussia (M) je vrlo dobro iskoristila do kraja dvoboja. Jednostavno je srušila suparnika i na kraju upisala četvrtu pobjedu ove sezone.

Dva pogotka za domaći sastav je postigao Alžirac Bensebaini, dok su po jedan gol dodali Friedrich, Stindl i Thuram.

U pretposljednjem dvoboju devetog kola Bundeslige nogometaši Herthe i Freiburga odigrali su na Olimpijskom stadionu u Berlinu bez pobjednika 2:2.

Gosti su poveli pogotkom Kyereha u 22. minuti, ali do kraja poluvremena Berlinčani su izjednačili. Lukebakio je u 34. minuti pogodio s bijele točke.

Potpuni se preokret dogodio nakon sat vremena igre. Serdar je pogodio za 2:1, ali su gosti ipak izbjegli drugi ligaški poraz u sezoni kada je Schade u 78. minuti postavio konačnih 2:2.

S ovim bodom, barem privremeno, Freiburg je došao na prvo mjesto ljestvice, ali drugoplasirani Union Berlin, koji ima bod manje, tijekom nedjeljne večeri gostuje kod Stuttgarta u zadnjem susretu ovog kola. Hertha se popela za jedno mjesto te je trenutačno na 14. poziciji.

Za Herthu je cijelu utakmicu ove nedjelje odradio hrvatski nogometaš Ivan Šunjić.