Arsenal svladao i Liverpool i vratio se na vrh

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 09.10.2022.

Arsenal nastavlja sa sjajnom sezonom te je upisao novu veliku pobjedu u Premier ligi koja ga je vratila na vrh ljestvice ispred Manchester Cityja...

Nogometaši Arsenala vratili su se na vrh ljestvice engleskog prvenstva 3:2 (2:1) domaćom pobjedom protiv Liverpoola u derbiju devetog kola.

Arsenal je poveo golom Martinellija već u prvoj minuti susreta, Nunez je u 34. uspio poravnati, samo da bi Saka u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena uklizao na drugoj vratnici na dodavanje Martinellija i vratio prednost na stranu "topnika".

Firmino je u 53. minuti preciznim udarcem sa 15-ak metara izjednačio na 2:2, ali Arsenal je i treći put stigao do vodstva koje je na kraju i zadržao nakon što je Saka u 76. minuti realizirao kazneni udarac kojega je skrivio Thiago Alcantara koji je neoprezno startao na Gabriela Jesusa.

Vodeći Arsenal sada ima 24 boda, jedan više od drugog Manchester Cityja, dok je Liverpool ostao u srdini ljestvice, 10. sa 10 bodova i utakmicom manje.

U prvim utakmicama nedjeljnog programa devet kola engleskog nogometnog prvenstva londonski sastavi Crystal Palace i West Ham United ostvarili su domaće pobjede, Palace je sa 2:1 (1:1) svladao Leeds United, dok je West Ham sa 3:1 (1:1) nadigrao Fulham.

Palace je na svom Selhurst Parku do pobjede stigao preokretom, gosti su poveli golom Struijka (10), no Edouard (24) je do odmora uspio poravnati, da bi Eze (76) pogodio za važne bodove domaćih.

Palace je ovom pobjedom stigao na 15. mjesto s devet bodova, jednim manje od 14. Leedsa.

I na Olimpijskom stadionu u Londonu dogodio se preokret, a važnu ulogu u njemu odigrala je i sudačka postava. Fulham je poveo u otvaranju utakmice preko Pereire (5), na 1:1 izjednačio je Bowen (29-11m), da bi se kontroverzna situacija koja je odlučila pobjednika dogodila u 62. minuti. Tada je Scamacca (62) sjajnim lobom svladao gostujućeg vratara, no prethodno je bio u evidentnom zaleđu, a potom si je i očigledno rukom primirio loptu. Obje te situacije pregledane su u VAR sobi i nevjerojatno je kako suci nisu primjetili niti jendu od te dvije situacije. Konačni rezultat postavio je Antonio (90+1).

West Ham je 13. sa 10 bodova, jednim manje od devetog Fulhama.