Barcelona s vrha ulazi u El Clasico, na Camp Nouu nije briljirala protiv Celte

Branimir Korać • nedjelja, 09.10.2022.

Barcelona nije kiksala u osmom kolu La Lige protiv Celte, ali nije niti odigrala veliku utakmicu. Ipak, bilo je dovoljno za minimalnu pobjedu...

U prvom nedjeljnom dvoboju Valladolid je ugostio Betis i remizirao bez pogodaka propustivši veliku priliku za tri boda. Naime Betis je igrao s igračem manje od 35. minute zbog isključenja Pezzelle, ali bez obzira na to Valladolid nije pronašao put do mreže.

Najefikasniji dvoboj odigrali su Cadiz i Espanyol koji su remizirali 2:2. Cadiz je u prvih sedam kola zabio tek jedan pogodak, a onda je postigao dvostruko više u susretu s Espanyolom.

Victor Chust i Lucas Perez bili su strijelci za domaćina, a pogotke za Espanyol postigao je Joselu.

Barcelona je slavila 1:0 protiv Celte i s vrha ljestvice s gol razlikom 20:1 ulazi u El Clasico. Međutim nastup protiv Celte nije bio dobar, posebno u drugom poluvremenu i ovakav nastup neće biti dovoljan protiv Reala.

Pedri je donio pobjedu Barceloni golom u 17. minuti, no Celta ima za čim žaliti, imala je sasvim dovoljno prilika te je za neke čudo kako ih nije realizirala.

Poraz je upisao Villarreal na teškom gostovanju u San Sebastianu kod Real Sociedada. Domaćin je uzeo sva tri boda golom Braisa Mendeza u 33. minuti.