Liga prvaka mladih, skupina E, 4. kolo, 11.10.2022, 14:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Jakob Alexander Sundberg, Ole Kronlykke, Deniz Yurdakul (Danska)
Dinamo U-19
Maro Katinić 65'
Fran Topić 67'
2:1(0:1) Salzburg U-19
Elias Havel 19'

Nakon Chelseaja pao je i Salzburg, Dinamo do druge pobjede u Ligi prvaka mladih!

Branimir Korać • utorak, 11.10.2022.

Vrlo dobra momčad Salzburga svladana je u Kranjčevićevoj, Dinamovi junior nakon velike borbe odnijeli su pobjedu 2:1...

Marko Brkljača
63'
16
Fran Čuljak
81'
15
Jakov Gurlica
84'

Rocco Žiković
75'
29
Jano Zeteny
75'
40
Federico Crescenti
75'
27
Mohammad Sadeqi
82'
Fabio Ingolitsch

Dva različita lica Dinamo pokazuje u Ligi prvaka mladih, ono vrlo dobro na domaćem terenu i lošije u gostima. Tako je u Kranjčevićevoj nakon Chelseaja pao i Salzburg dok su s druge strane u gostima upisani porazi i od Milana i od Salzburga.

Kao što se i najavljivalo, Ivan Senzen promijenio je neke stvari u odnosu na prošlo kolo i gostovanje kod Salzburga. Ovaj put Dinamo je bio otvoreniji, agresivniji, tražio je pogotke i napadao, ali iako je u prvih 45 minuta bio bolji i opasniji protivnik, Salzburg je odnio prednost na odmor.

Gosti su do pogotka stigli u 19. minuti u jeku Dinamove ofenzive. Odradio je Salzburg dobru kontru, a Havel je pucao s 18 metara, Pršlja je bio na lopti, ali ona mu je pobjegla u mrežu.

Prije toga sjajnu priliku propustio je Topić čiji je pokušaj obranio vratar Krumrey, probavao je i Rukavina, ali nije išlo.

Dinamo je konstantno imao inicijativu, kružio oko kaznenog prostora gostiju, tražio prostor, ali Salzburg se odlično branio. Dosta pokušaja završavalo je u bloku.

U drugom dijelu prvi je zaprijetio Havel čiji je udarac obranio Pršlja, a Dinamo je do preokreta stigao sredinom drugog dijela.

U 63. minuti u igru je ušao Brkljača koji dvije minute kasnije ubacuje iz slobodnog udarca iskosa, lopta u sredini pogađa Baidooa i od njega se odbija u mrežu.

Samo dvije minute kasnije već je 2:1. Dobru loptu dobio je u 16 metara Topić koji je izvrtio nekoliko braniča gostiju i onda krasno pogodio iskosa sa 7-8 metara pod gredu.

Pokušavali su Austrijanci do kraja susreta doći do preokreta, međutim nisu uspjeli. Dinamova obrana dobro je odbijala te napade i završilo je pobjedom Modrih 2:1.

Vrlo važna pobjeda koja ostavlja Dinamo u igri za prolazak. Tome će se dodatno približiti ako uspije svladati i Milan u sljedećem kolu.