Šahtaru veliki bod protiv Reala, Leipzig odradio sjajan posao u Glasgowu

Branimir Korać • srijeda, 12.10.2022.

U skupini F Leipzig je slavio u gostima kod Celtica što i nije neko posebno iznenađenje, ali zato je remi Šahtara i Reala...

Celtic - Leipzig 0:2

Vrlo važna utakmica i za Celtic i za Leipzig u borbi za Europu na proljeće. U konačnici slavili su Nijemci s 2:0 te tako s dvije pobjede nad Celticom izbili na drugo mjesto u skupini.

U zadnja dva kola Leipzig očekuje težak domaći dvoboj s madridskim Realom i gostovanje kod Šahtara koje će vjerojatno odlučivati o drugom mjestu.

U Glasgowu pogodaka nije bilo do zadnjih 15 minuta kada gosti odlaze do pobjede. Prvo je u 75. minuti Timo Werner zabio za 1:0, a onda je deset minuta kasnije Emil Forsberg potvrdio pobjedu.

Embed from Getty Images

Josip Juranović na jednoj i Joško Gvardiol na drugoj strani odigrali su cijelu utakmicu.

Šahtar - Real Madrid 1:1

Šahtar i dalje igra iznad svih očekivanja i upisao je važan remi protiv Real Madrida. Međutim Jovićevićeva momčad ima za čim žaliti, trebala je doći do pobjede.

Carlo Ancelotti malo je izmiješao momčad i Real nije posebno briljirao. Kada je Šahtar osjetio da može igrati s Realom, postao je jako opasan.

Poveo je u 48. minuti pogotkom glavom Oleksandra Zubkova, Real je krenuo po poravnanje i do njega je došao tek u 95. minuti preko Antonija Rüdigera.

Luka Modrić kod Reala je ušao u igru u 57. minuti, a kod domaćina Neven Đurasek u 81.