Europsko prvenstvo 2024., kvalifikacije, skupina 5, 1. kolo, 12.10.2022, 18:00 h, Varaždin
Suci: Miklos Andorka, Robert Hucker (Mađarska)
Hrvatska
Hrvatska
33:25(18:13) Grčka

Hrvatski rukometaši rastrčani i raspoloženi protiv skromnih Grka

Branimir Korać • srijeda, 12.10.2022.

Hrvatska rukometna reprezentacija odigrala je dobru utakmicu na otvaranju kvalifikacija za Europsko prvenstvo i bez problema je stigla do pobjede 33:25 protiv Grčke...

UKUPNO2504/43

Očekivano lagan posao za Hrvatsku. Izbornik Hrvoje Horvat upozoravao je da se Grke mora shvatiti ozbiljno i igrači su prihvatili takvo razmišljanje. Ušli su dobro u utakmicu i nisu dopustili Grcima da ozbiljno zaprijete osim u jednom trenutku kada su došli do poravnanja, ali uslijedio je odgovor Hrvatske i bijeg na visoku razliku.

Od početka je Hrvatska krenula dobro, posebno je raspoložen u početku bio David Mandić i brzo je dostignuta razlika od četiri pogotka (8:4).

Međutim Grci se nisu predavali, Hrvatska je počela malo previše komplicirati u napadu i Grčka je preko Dmitriosa Tzirasa iz sedmerca izjednačila na 13:13 i 26. minuti.

Nije trebalo dugo čekati na odgovor, do odlaska na odmor Hrvatska radi seriju 5:0 i na poluvrijeme odnosi već ugodnijih 18:13.

U nastavku susreta Hrvatska odmah dodatno podiže razliku i lakoćom održava visoku prednost. Najbliže što su Grci došli do kraja susreta bilo je na minus pet.

Hrvatska je uvjerljivo slavila s 33:25, a Hrvoje Horvat iskoristio je priliku dati minutažu svim igračima koji su bili u zapisniku.

Zanimljivo, jedina trojica koji se nisu upisali među su trojica pivota Marić, Šipić i Musa.

Najefikasniji bili su Filip Glavaš sa šest te Mandić i Martinović s pet golova.