Ostali sportovi

Odbojkaši Mladosti eliminirali Švicarce i ušli u završnu rundu kvalifikacija Lige prvaka

Mihaela Bradovski • petak, 14.10.2022.

Zagrebačka Mladost došla je na korak do plasmana u grupnu fazu Lige prvaka. U drugom kolu kvalifikacija svladala je švicarski Amriswil...

Nakon poraza u Švicarskoj 3:1 u setovima, Mladost je sinoć u Domu odbojke ugostila Amriswil i upisala pobjedu 3:0 kojom je izboren zlatni set. I tamo su Mladostaši bili bolji i preskočili su prvu prepreku u kvalifikacijama Lige prvaka.

Amriswil ima dobru momčad i ovo je velika pobjeda za hrvatskog prvaka koji će u završnom krugu kvalifikacija imati još teži posao.

Protivnik Mladosti bit će bugarski prvak Hebar koji je eliminirao rumunjskog prvaka Arcadi Galati. Hebar je na svom parketu dobio zlatni set s 15:10.

Mladost je pak u Domu odbojke odradila odličan meč i dobila ga je s 25:22, 25:22, 25:21, a u zlatnom setu, u naletu nakon tri osvojena seta, bila je bolja s 15:8.

Prvo ime susreta bio je Ivan Zeljković koji je predvodio Mladost s 18 poena, a pratio ga je Austrijanac u redovima hrvatskog prvaka Clemens Ecker.