Cibona upisala pobjedu protiv Mornara, velika večer Bundovića i Kapuste

Branimir Korać • petak, 14.10.2022.

Košarkaši Cibone odigrali su odličnu utakmicu protiv objektivno snažnijeg Mornara i upisali su vrlo vrijednu pobjedu 91:88...

Malo tko je davao neke šanse Ciboni protiv Mornara, Barani su svakako kvalitetniji, viših ambicija, a Cibona je u utakmicu ušla još dodatno oslabljena bez Ljubičića, Smajlagića, Mesičeka, ali i Maleševića koji je doduše probao, ali nakon pet minuta nije više mogao.

Mornar je u prva dva kola u pobjedama kod Igokee i kod kuće protiv Zadra predvodio s čudesnim brojevima Daron Russell, ovdje je bio za nijansu slabiji, ali svejedno daleko najopasniji igrač na parketu.

Cibona nije dobro ušla u utakmicu i u početnim minutama nije mirisalo na dobro. Mornar je vrlo brzo stvorio razliku, otišao na 21:9 i činilo se da bi to mogao biti jednostavan posao za goste.

Sve do kraja prvog poluvremena Mornar se održavao na razlici oko dvoznamenkaste, kada god bi Cibona zaprijetila nekim spuštanjem zaostatka, Mornar je imao odgovor i vraćao se u dvoznamenkasti plus.

U drugo poluvrijeme Cibona je ušla puno bolje i vezanim tricama sjajnog Kapuste prvi put je povela s 56:53.

Mornar je ipak uspio vratiti prednost na svoju stranu i pet minuta prije kraja poveo s 81:72. Činilo se da je tu prelomio utakmicu, no Cibona se nije s tim složila i serijom 14:3 okrenula je rezultat.

Uslijedila je tijesna završnica s linije slobodnih bacanja, a ključnu pogrešku napravio je Russell pet sekundi prije kraja. Kod vodstva Cibone 89:88 nagazio je liniju od košem i Cibona je dobila loptu. Bundović je ubacio oba bacanja, Russell nakon toga s centra promašio i Cibona je proslavila pobjedu.

Kod Cibone Bundović je ubacio 25 poena uz sedam skokova, a Kapusta je dodao 21 poen i šest asistencija.

Kod Mornara Russell je ubacio 35 poena uz osam asistencija, a Marko Pecarski 18 poena uz devet skokova.