SuperSport Druga NL: Opatija napunila mrežu Zagorca, Bjelovar se oporavio od prošlotjednog poraza

Mihaela Bradovski • petak, 14.10.2022.

Odigrani su prvi susreti devetog kola SuperSport Druge NL, domaćini su upisali tri pobjede, a jedini gost koji je slavio je Bjelovar...

Opatija se polako diže, a Zagorec niže poraze. Na Kantridi su Opatijci slavili s visokih 3:0 u susretu u kojem su i jedni i drugi imali po jednog koji je ranije završio utakmicu zbog isključenja.

Domaćin je na odmor odnio prednost 1:0 golom Goodnessa Ajayija iz 24., minute, a odmah na početku drugog dijela Nemanja Kašiković podiže na 2:0. U 56. minuti gosti ostaju bez prvog vratara Matije Bručija koji je igrao rukom van 16 metara, ali i domaćin je završio s desetoricom, naime u 76. minuti Tine Kavčič zaradio je drugi žuti karton. Točku na i stavio je Tonći Kukoč pogotkom u 96. minuti za konačnih 3:0.

Bjelovar se brzo oporavio od domaćeg poraza od Zrinskog iz prošlog kola te je slavio u gostima kod Međimurja 1:0. Jedini pogodak postigao je Dominik Glavina u 35. minuti susreta.

Sesvete su lako slavile protiv Jadrana iz Poreča, upisale su pobjedu s visokih 4:1. Već u prvih pola sata bilo je 3:0, dva pogotka postigao je raspoloženi Ivan Abramović dok je jedan gol zabio Mateo Topić. U završnici susreta Sesvećani su došli do četvrtog gola preko Josipa Ivana Zorice, a Jadran je samo smanjio na konačnih 4:1 golom Filipa Šverka u 90. minuti.

Zrinski je potvrdio dobru formu i pobjedom protiv Dugog Sela 2:1. Jurjevčani su pomogli gostima da povedu već u četvrtoj minuti autogolom Marija Tadića, ali Patrick Pejić i Luka Miletić osigurali su preokret.