Cibona eksplodirala u zadnjoj dionici i visoko svladala Cedevitu Junior

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 16.10.2022.

U dva nedjeljna dvoboja trećeg kola HT Premijer lige gosti su bili uspješni, Cibona je slavila protiv Cedevite Junior, a Alkar protiv Zaboka...

U derbiju trećeg kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Cibona je kao gost u Domu sportova svladala Cedevitu Junior s 88:67 (20:20, 22:11, 15:24, 31:12).

Cibona je kontrolirala susret od početka, tijekom prve četvrtine bila u blagoj prednosti koju je Cedevita Junior uspijevala dostići.

No, u drugoj četvrtini Cibona se odvojila na dvoznamenkastu prednost. Domaći sastav je odličnom igrom u trećoj četvrtini ponovno uhvatio priključak te košem Kučića smanjio na samo 57:55 uoči posljednjih deset minuta.

Ipak, u četvrtoj četvrtini igrala je samo Cibona koja je na kraju ostvarila uvjerljivu pobjedu.

Lovro Mazalin s 19 i Marko Baković s 14 koševa predvodili su Cibonu, dok je Jakov Mustapić s 13 ubačaja bio najefikasniji kod Cedevite Junior.

Cibona je sada na omjeru pbojeda i poraza 2-1, a Cedevita Junior na 1-1.

U drugom nedjeljnom susretu sinjski Alkar je kao gost nadigrao Zabok s 80:75 (21:23, 21:24, 23:8, 15:20). George Brock je s 29 poena predvodio Alkar, dok je Ivan Kučan ubacio 18 za Zabok. Alkar je na omjeru 2-1, a Zabok na 0-3.