Split niti iz trećeg pokušaja nije došao do pobjede, FMP ga slomio u drugom poluvremenu

Branimir Korać, HINA • utorak, 18.10.2022.

Split nastavlja potragu za prvom pobjedom u ABA ligi ove sezone. U trećem kolu stigao je treći poraz, bolji je bio FMP...

Košarkaši FMP-a pobijedili su na domaćem parketu, u Beogradu, Split s 90:73 (21:23, 25:16, 26:17, 18:17) u trećem kolu regionalne ABA liga.

FMP je time došao do treće pobjede i izjednačio se s Partizanom na vrhu ljestvice, dok je Split na samom dnu jer ima tri poraza iz tri utakmice.

Inače, omjer 2-1 imaju Zadar, Budućnost, Igokea i Mornar, dok 2-0 imaju Cedevita Olimpija i Crvena zvezda.

Ogled FMP-a i Splita je bio relativno neizvjestan do druge polovice treće četvrtine. Tada se FMP odvojio te je prije posljednjih deset minuta poveo, za Splićane, s nedostižnih +16 (72-56).

Za domaći sastav Trent Frazier je ubacio 21 poen, a tome je dodao i 11 skokova. Dobro ga je pratio Beau Beech koji je ogled završio s 18 koševa uz šest skokova.

Najbolji igrači kod Splita su bili Shannon Shorter s 21 poenom i 12 skokova, Josip Jukić je ubacio 19 uz pet skokova, a Dominik Mavra 16 uz šest skokova i četiri dodavanja.

ABA liga, treće kolo: FMP Beograd - Split 90:73