Ajaccio 0:3 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Mbappe i Messi odveli PSG do uvjerljive pobjede na Korzici

HINA, Mihaela Bradovski • petak, 21.10.2022.

U prvom susretu 12. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na gostovanju pobijedio Ajaccio s 3:0 uz dva gola Kyliana Mbappea i jednog Lionela Messija.

Francuski prvak je na krilima Mbappea i Messija osvojio bodove protiv Ajaccia koji je prije dva kola na Velodromeu šokirao Marseille.

Mbappe je bio dvostruki strijelac, a upisao je i asistenciju, dok je Messi zabio jedan gol uz dvije asistencije.

Gosti su poveli u 24. minuti golom Kyliana Mbappea na asistenciju Lionela Messija. Situacija se provjeravala zbog mogućeg zaleđa, no sudac Johan Hamel je pokazao na centar nakon čega je moglo početi slavlje gostiju.

Mbappe je imao sjajnu priliku i u 36. minuti, no promašio je gotovo nemoguće. U posljednjim trenucima prvog dijela domaćim vratima je zaprijetio i Fabian Ruiz, no pucao je pored lijeve stative.

Ajaccio je mogao izjednačiti u 71. minuti, odlično je pucao Youcef Belail, ali je golman obranio.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Messi pogodivši u 78. minuti za 2:0. Mbappe mu je uzvratio za asistenciju kod prvog gola, uposlivši Argentinca petom, a Messi je potom znalački svladao Benjamina Leroya.

Do konca susreta Mbappe se još jednom upisao među strijelce, ponovno na Messijevu asistenciju.

PSG se učvrstio na vrhu ljestvice Le Championnata s 32 boda, šest više od Lorienta, dok je treći Lens s 24 boda.

Ajaccio je ostao u zoni ispadanja, na 18. mjestu s osam bodova.