Napadački raspoložena Cibona unatoč skraćenoj rotaciji slavila kod Mege

Branimir Korać • nedjelja, 23.10.2022.

Cibona je u četvrtom kolu ABA lige upisala vrijednu gostujuću pobjedu protiv Mege nakon produžetka sa 100:93...

S dosta problema doputovala je Cibona u goste Megi, samo desetorica u zapisniku, od toga Smajlagić i Mesiček koji još nisu spremni za nastup pa nisu niti ulazili u igru.

Od osmorice koja su ulazila u igru, njih čak sedmorica upisala su dvoznamenkasti broj poena dok Ivan Perasović nije niti jednom šutirao prema košu.

Cibona je sjajno otvorila utakmicu, šuterski je bila iznimno precizna i iako gotov da nije mogla promašiti, nije se uspjela značajnije odvojiti. S postotkom šuta kakav je imala u prvom poluvremenu, u dobrom broju utakmica pobjednik bi bio odlučen, ali ovdje je bilo svega plus sedam.

U nastavku je taj postotak morao pasti, Mega je uhvatila priključak i u završnici susreta i preuzela vodstvo.

Kada je Dragan Milosavljević tri minute prije kraja odveo Megu na 87:82, činilo se da je Cibona ostala bez goriva i da ide u poraz, ali Bundović i Kapusta vratili su Cibonu u utakmicu.

Mogli su Zagrepčani čak i do pobjede u regularnom dijelu, prvo je Kapusta pogodio samo jedno slobodno bacanje za 91:91, a zatim niti Aranitović nije ubacio za pobjedu.

Odluka je pala u produžetku gdje je Mega ubacila samo dva poena i Cibona otipšla do pobjede 100:93.

Predvodili su je Filip Bundović s 28 poena (5/8 trica) i šest skokova i Ivan Majcunić s 15 poena. Kod Mege Andrija Grbović upisao je 17 poena uz devet skokova, a Nikola Đurišić dodao je 15 poena i šest asistencija.