Split i dalje u čekaonici za prvu pobjedu, Igokea slavila na Gripama

Branimir Korać • nedjelja, 23.10.2022.

Košarkaši Splita niti iz četvrtog pokušaja nisu stigli do prve pobjede u ABA ligi ove sezone. Na Gripama je uspješnija bila Igokea...

U susretu četvrtog kola ABA lige Igokea je u gostima bila bolja od Splita sa 77:68. Splićani su se nadali da će odigrati bolje nego prije nekoliko dana u hrvatskom prvenstvu protiv Zadra, bilo je bolje, ali nedovoljno za svladati Igokeu.

Srđan Subotić koristio je svega sedmoricu igrača, imao je željenu ravnotežu u skoku, ali gosti su bili precizniji i presudilo je njihovih 54 posto šuta iz igre dok je Split bio na 38.

Igokea je puno bolje otvorila utakmicu i brzo je stigla do prednosti 15:6. Uspio je Split odgovoriti serijom 7:0 i vratiti se u utakmicu.

Igokea je održavala prednost sve do sredine druge četvrtine kada je Split uspio poravnati te nakratko i povesti, ali u završnici prvog dijela gosti tricom Crawforda osiguravaju vodstvo na odmoru.

U drugom poluvremenu Igokea je imala kontrolu nad rezultatom, posebno u zadnjoj dionici gdje je mirno privela susret kraju.

Kendrick Ray predstavljao je veliki problem za Splićane te je susret završio s 27 poena i šest asistencija, a Deshawn Stephens upisao je 14 poena i deset skokova.

Kod Splita Shannon Shorter ubacio je 18 poena uz osam skokova dok je Dominik Mavra dodao 13 poena i sedam asistencija.