Ostali sportovi

Zanimljiv vikend u prvenstvu odbojkaša i odbojkašica, nije nedostajalo maratonskih mečeva

Sportnet, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 24.10.2022.

Prvenstvo Hrvatske za odbojkaše i odbojkašice donijelo je niz zanimljivih mečeva u kojima nije nedostajalo uzbuđenja...

U četvrtom kolu Superlige odbojkaša dva su susreta otišla u neizvjesnost petog seta. Medicinar Trnje, novaci u Superligi, dobili su s 3:2 (25:22, 22:25, 29:27, 19:25, 15:12) Rovinj nakon 151 minute bespoštedne borbe. U trećem setu koji je otišao na razliku na stranu domaćina, obje su momčadi imale po dvije set lopte, a treću su iskoristili Medicinari.

Split je pak kod kuće izgubio od Centrometala 2:3 (26:24, 19:25, 26:24, 21:25, 16:18) u utakmici koja je trajala također maratonskih 148 minuta. U prvom i trećem setu koji su domaćini dobili vodili su cijelo vrijeme, dok su u petom imali set-meč loptu na 16:15 ali nisu je iskoristili, pa su gosti serijom 3:0 slavili na kraju s 18:16 i konačnih 3:2 u setovima.

Mursa Osijek je za 75 minuta riješila pitanje pobjednika protiv Zadra u svojoj dvorani pobijedivši 3:0 (13, 17, 24), kao i Mladost protiv Rijeke, koja je slavila također s 3:0 (9, 18, 16) za 72 minute igre. Gabrijel Cvanciger u momčadi pobjednika najučinkovitiji s 15 poena, a svakako treba reći i da su Mladostaši apsolutno dominirali u svim segmentima igre: servis 7-1, blok 13-3, napad 33-16.

Mladostaš Antonio Vaško koji je ostvario četiri poena u ovoj pobjedi prokomentirao je utakmicu: "Utakmica u kojoj smo apsolutno opravdali ulogu favorita i očekivano uzeli sva tri boda. Ozbiljno smo ušli u susret i odradili posao kako smo se dogovorili i kako je trener tražio od nas. Trener je dao priliku i onim igračima koji inače manje igraju."

Sisak je kod kuće došao do prve pobjede ove sezone, pobijedivši Marsoniu s 3:0 (7, 23, 17), nakon 64 minute. Trenutno nakon četiri kola vodi Mursa Osijek s maksimalnih 12 bodova, a na začelju su Zadar i Marsonia bez bodova.

Aktualne prvakinje, odbojkašice Mladosti, s 3:0 (14, 11, 18) za 70 minuta su pobijedile novakinje u Superligi, zaprešićko Nebo u gostima. Apsolutna dominacija Mladostašica očituje se i u svim statističkim podacima, posebice kod as servisa (14 aseva Mladosti i tek jedan Neba) te u bloku (12-6). Aurora Papac iz Mladosti s 14 poena bila je najučinkovitija igračica na utakmici.

Marina Kaštela s 3:0 (17, 20, 19) pobijedila je Osijek za 78 minuta igre, dok je Rijeka CO u gostima s 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:16) pobijedila splitska Brda nakon 103 minute igre. Pobjedama gostujućih ekipa pridružile su se i Splićanke, nadigravši Karlovac u gostima 3:1 (23:25, 25:20, 25:16, 25:23) nakon 110 minuta igre.

Kate Lijić iz pobjedničke ekipe Splita rekla je nakon meča: "Igrale smo jako borbeno, utakmica je bila jako napeta i nadam se da ćemo u ovako dobroj atmosferi nastaviti s dobrim rezultatima i dalje." Manuela Pavlaković, organizatorica igre Karlovca, dodala je: "Čestitam Splitu na pobjedi, to je borbena ekipa koja zaslužuje respekt. Prvi smo set izvukle, iako nije bilo lagano, a ostatak utakmice jednostavno nije bio pravi s naše strane. Nije bilo niti pravog prijema servisa, a s druge strane, one su sjajno servirale. Mi u glavi nismo bile prave, pa moramo u sljedećim susretima, već protiv Osijeka, tražiti bolju igru i bodove."

Ekipe Veli Vrh i Ribola Kaštela odigrale su utakmicu u pet setova. Kaštelanke su propustile utakmicu riješiti s 3:1 u svoju korist, nakon što su vodile s 2-0 u setovima i izgubile treći. U četvrtom su setu imale set-meč loptu kod 27:26, no nisu je uspjele realizirati pa je taj set otišao na stranu domaćih sa 29:27, za 2-2 u setovima. Na kraju su ipak slavile gošće s 3:2 (25:23, 25:17, 21:25, 27:29, 15:12), poslije 118 minuta igre.

Nakon dva odigrana kola vode Mladost i Rijeka CO sa po 6 bodova, dok su Brda i Nebo na začelju bez bodova.