EHF Europska liga, skupina C, 1. kolo, 25.10.2022, 18:45 h
Skjern 29:30 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe nastup u skupini otvorio velikom pobjedom u Danskoj!

HINA, Mihaela Bradovski • utorak, 25.10.2022.

Rukometaši hrvatskog doprvaka Nexea otvorili su grupnu fazu EHF Europske lige gostujućom pobjedom protiv danskog Skjerna s 30:29.

Bila je to neizvjesna utakmica, a pobjednika je odlučio pogodak Tomislava Severeca 17 sekundi prije kraja susreta.

Nexe je nastup u Europskoj ligi izborio porazivši u kvalifikacijama poljski poljski sastav KS Azoty Pulawy s 35:27 nadoknadivši poraz od šest razlike iz prve utakmice, dok se Skjern kvalificirao nakon što su prošle sezone završili na trećem mjestu u danskoj ligi.

Počelo je vodstvom 2:0 domaćina. Nexe je uzvratio s tri gola u nizu, da bi Skjern u 17. minuti imao +3 (7:4). Hrvatski sastav se vratio (7:7), a do kraja poluvremena igralo se gol za gol i prvi dio je okončao rezultatom 14:14.

Domaćin je bolje ušao i u drugi dio (16:14), ali je Nexe serijom 5:1 okrenuo rezultat u vodstvo 19:17, da bi u 42. minuti imao i tri pogotka viška (21:18).

Danci su izjednačili na 23:23 i do kraja smo, baš kao i u završnici prvog dijela, gledali neizvjesnu završnicu.

U posljednjih pet minuta ušlo se u egalu, 26:26, no Nexe je golom Luke Moslavca dvije minute prije kraja poveo s 29:27. Skjern je smanjio, a zatim imao napad za izjednačenje koji je Mikkel Rasmussen 50 sekundi prije kraja pretvorio u izjednačenje. Pritom je Moslavac zaradio dvije minute isključenja. Branko Tamše je povukao golmana i Nexe je krenuo u napad za pobjedu. I uspio je. Severec je sjajnim udarcem sa 10 metara zabio za 30:29. Danci su pokušali izboriti bod, ali su izgubili loptu.

Nexe su do pobjede predvodili Severec sa sedam golova, Moslavac sa šest, te Fahrudin Melić sa četiri gola, dok je Dominik Kuzmanović imao 12 obrana.

Kod domaćina Eivind Tangen je zabio osam golova, dok je Emil Bergholt zabio pet pogodaka.

U drugom susretu iz skupine C španjolski Granollers je na gostovanju pobijedio mađarski Balatonfuredi KSE s 30:25.

Kasnije se još sastaju Sporting i austrijska ekipa Alpla HC Hard.

U drugom kolu Nexe će 1. studenog u Našicama dočekati Balatonfuredi.