Neviđena završnica u Madridu, Atletico će dugo sanjati susret s Bayerom

Branimir Korać • srijeda, 26.10.2022.

Porto i Club Brugge izborili su prolaz u osminu finala Lige prvaka, a Atletico će dugo sanjati susret s Bayerom i traumatičan način na koji je ispao iz utrke...

Club Brugge - Porto 0:4

Porto je upisao veliku pobjedu u gostima kod Club Bruggea, slavio je s 4:0 i u konačnici osigurao mjesto u osmini finala.

Znao je da mu za osiguranje već sada treba pobjeda u Belgiji i da pritom Atletico ne svladala Bayer i to se i dogodilo.

Portugalci su u Brugggeu protiv opuštenog domaćina koji je već osigurao prolaz, visoko slavili s 4:0.

Osjetilo se da je Porto puno motiviraniji i željniji te je na kraju potpuno zasluženo upisao visoku pobjedu.

Embed from Getty Images

Raspoložen je bio Taremi koji je postigao dva pogotka, a po jedan su dodali Evanilson i Eustaquio.

Atletico - Bayer 2:2

Neviđena drama odvijala se u Madridu gdje je Atleticu igrala isključivo pobjeda za ostanak u igri za osminu finala Lige prvaka. Nije do nje došao, a imao je ogromnu priliku.

Bayer je u devetoj minuti stigao do pogotka nakon što je Griezmann izgubio loptu na lijevoj strani, gosti odigrali dobru akciju koju je Diaby pretvorio u pogodak lijepim udarcem iskosa.

Atletico se vratio u 22. minuti lijepim pogotkom Carrasca. Dobro su kombinirali domaćini, nekoliko kratkih brzih dodavanja i lopta je došla do Carrasca koji puca u sam donji kut.

U 29. minuti nova pogreška Atletica na svojoj polovici. Griezmann je izgubio loptu kod prvog gola, a Angel Correa kod drugog, u konačnici je lopta došla do Calluma Hudson-Odoija koji realizira tu priliku i zabija za 2:1.

Na početku drugog dijela u igru je ušao Rodrigo De Paul i vrlo brzo se zahvalio Simeoneu pogotkom. Krasno je pogodio s ruba kaznenog prostora u suprotni kut.

Atletico je tražio pobjedu, ali nikako nije dolazio do pogotka. I onda totalni kaos u sudačkoj nadoknadi.

U 96. minuti igrač Leverkusena igra rukom u 16 metara, ali Turpin pokazuje da se igra dalje i svira kraj. Međutim, nakon kraće konzultacije vraća igrače na teren koji su već krenuli prema scvlačionici i sudi kazneni udarac.

Loptu je u 99. minuti uzeo Carrasco, Hradecky brani njegov pokušaj, lopta se odbija do Saula koji gađa gredu, zatim dolazi do Mandave čiji pokušaj Nijemci odbijaju s gol linije praktički. Čudesni promašaji u čudesnoj završnici. Kako je to izgledalo, pogledajte ovdje.