Napoli i Liverpool do visokih pobjeda, međusobno odlučuju o prvom mjestu

Mihaela Bradovski • srijeda, 26.10.2022.

Napoli i Liverpool potvrdili su dominaciju u skupini novim glatkim pobjedama, Liverpool je slavio kod Ajaxa, a Napoli je bio bolji od Rangersa...

Napoli - Rangers 3:0

Rangersi su doputovali u Napulj kao autsajderi, domaćin je u sjajnoj formi i bilo je jasno da će Škoti jako teško do bodova.

Desetak minuta izdržali su Škoti u Napulju. Tada Di Lorenzo krasno ubacuje loptu iza leđa obrane Rangersa, tamo je Simeone koji lakoćom zabija za vodstvo.

Pet minuta kasnije novi ubojiti ubačaj za Simeonea i pogodak. Ovaj put s druge strane savršeno je centrirao Mario Rui, a Simeone glavom zakucao loptu u mrežu.

U 22. minuti imali su Rangersi dosta sreće kada je Ndombele sjajno opalio, ali greda je spasila goste.

Embed from Getty Images

Sve do 80. minute Rangersi su odolijevali napadima domaćina, a onda je nakon ubačaja iz kornera sjajno glavom pucao Leo Ostigard, 22-godišnji norveški branič, koji zabija na svom debiju u Ligi prvaka.

Ostalo je 3:0, a kod gostiju Čolak je igrao od 67., a Barišić od 76. minute.

Ajax - Liverpool 0:3

Ajax je izgledao dosta dobro i stvorio niz prilika, ali prvi do pogotka ipak je stigao Liverpool u 42. minuti susreta. Fantastično dodavanje Hendersona i jednako tako genijalna realizacija Salaha koji iz prve vrlo lukavo vara vratara i zabija za vodstvo.

Dvije minute kasnije nemoguće je promašio Darwin Nunez koji je proigran na drugoj vratnici, tamo je bio potpuno sam s praznom mrežom, ali zatresao je vratnicu.

Odmah na početku drugog dijela Nunez se iskupio. Ubačaj iz kornera i Nunezov skok i lijep udarac glavom za 2:0.

Ajax je loše reagirao na taj primljeni gol, Liverpool je sve lakše probijao obranu i u 52. minuti Harvey Elliott je sjajno ušao u kazneni prostor i onda iskosa snažno pogodio pod gredu.

Visokih 3:0 za Liverpool i rezultat se do kraja više nije mijenjao.