Škrljevo i Furnir upisali prve ovosezonske pobjede u Alpe Adria kupu

Branimir Korać • četvrtak, 27.10.2022.

Škrljevo i Furnir imali su dobru i ugodnu srijedu u Alpe Adria kupu. I jedni i drugi svladali su goste iz Austrije...

Košarkaši Škrljeva upisali su prvu pobjedu u Alpe Adria kupu. Ugostili su Kapfenberg, momčad koja nema nijednu pobjedu i taj niz je nastavljen.

Škrljevo je uspjelo u prvom dijelu stvoriti razliku i to je bilo ključno. U drugom poluvremenu Kapfenberg nije imao prave prilike za povratak i domaćin je glatko slavio s 90:77, a mogao je i uvjerljivije.

Noa Svoboda predvodio je Škrljevo s 19 poena i pet asistencija, a Sandro Antunović dodao je 15 poena uz šest skokova. Kod Kapfenberga Brad Greene imao je 23 poena i 16 skokova.

Prvu pobjedu upisao je i Furnir i to također protiv Austrijanaca. Zagrepčani su svladali Oberwart sa 71:67.

U vrlo zanimljivom dvoboju Oberwart je vodio 67:66, no u zadnjih minutu i pol ostao je bez poena i Furnir je slavio.

Tai Hollingsworth predvodio je domaćina s 20 poena i osam skokova, a Mateo Vidović dodao je 14 poena.