Konferencijska liga, skupina D, 5. kolo, 28.10.2022, 13:00 h
Slovacko 0:1 Köln
Köln

Köln slavio u nastavljenom dvoboju i uključio se u utrku za prolaz

Mihaela Bradovski • petak, 28.10.2022.

Odigran je i posljednji susret petog kola Konferencijske lige u kojem je Köln gostovao kod Slovackog i upisao pobjedu 1:0...

Slovacko i Köln još sinoć su započeli s dvobojem petog kola Konferencijske lige, ali meč je prekinut neposredno nakon početka zbog guste magle koja se spustila na travnjak.

Danas je meč nastavljen, a u njemu su uspješniji bili Nijemci koji su slavili s 1:0 i tako uzeli tri velika boda.

Prvu veliku priliku na susretu imali su domaćini kada je u 42. minuti Merchas Doski zatresao vratnicu i tako upozorio Nijemce.

Odmah na početku drugog dijela Michal Travnik skrivio je kazneni udarac koji u pogodak ne pretvara Florian Kainz čiji udarac brani vratar Filip Nguyen.

Ipak, u 82. minuti ipak veliko slavlje Nijemaca. Dosuđen je novi kazneni udarac, ali sada puca Ondrej Duda i zabija za 1:0.

Taj rezultat ostao je do kraja čime Köln dolazi na bod zaostatka za Nicom i Partizanom, a Slovacko ostaje na dnu ljestvice sa samo četiri boda i bez šanse za prolaz.

Nikola Soldo kod gostiju nije ulazio u igru.