Split slavio na Višnjiku i došao do prve ovosezonske regionalne pobjede

Branimir Korać • petak, 28.10.2022.

U hrvatskom dvoboju u petom kolu ABA lige Zadar je ugostio Split koji mu je uzvratio za poraz u prvenstvu te ga je svladao sa 76:74...

Dramatičan dvoboj na Višnjiku okončan je pobjedom Splita 76:74 iako je i Zadar imao šansu, imao je i zadnji napad, ali ulogu junak ne baš uspješno preuzeo je Sani Čampara koji nije pogodio za pobjedu.

Split je uoči ovog dvoboja imao četiri poraza iz isto toliko susreta u ABA ligi, a osim toga izgubio je od Zadra i u hrvatskom prvenstvu na svom parketu iako je Zadar u tom susretu igrao bez Luke Božića. Za razliku od Splita, Zadar je u ABA ligi imao tri pobjede i tijesan poraz od Mornara.

Sve to na papiru guralo je domaćina u ulogu favorita, ali na terenu, to nije puno značilo. Split je bio u teškoj situaciji tijekom susreta, ali se znao iz nje izvući dok Zadar u završnici nije dobro reagirao i otplovio je u poraz.

Prvo poluvriijeme bilo je ravnopravno i tek u završnici prvog dijela Zadar se uspio malo odvojiti. Poluvrijeme je zaključio serijom 10:2 i na odmor je odnio vodstvo 37:31.

Nastavilo se u istom ritmu i u drugom poluvremenu koje Zadar otvara serijom 7:0 za ukupnih 17:2 i bijeg na 44:31. Međutim Split se nije predao, sredinom treće dionice Nelson sam radi seriju 7:0 i vraća Split u utakmicu.

U zadnjoj dionici Zadar je još jednom otišao na plus sedam, ali onda se ukazao Dominik Mavra i vratio je Split u egal.

U egal završnici Split je bio sretniji, tražio je Zadar kod 72:75 faul koš Božića, suci ipak nisu priznali koš i Božić je samo smanjio na minus jedan, nakon toga Shorter ubacuje samo jedno bacanje, Zadru ostaje dosta vremena, loptu uzima Čampara, drži je do kraja susreta i promašuje tricu za pobjedu iako je imao dosta boljih opcija.

Kod Splita 22 poena uz devet skokova upisao je Shannon Shorter, a Dominik Mavra dodao je 20 poena i sedam asistencija.

Kod Zadra Luka Božić završio je s 24 poena, 11 skokova i pet asistencija, a Juan Davis dodao je 13 poena uz pet skokova.