Paket24 Premijer liga, skupina A, 7. kolo, 28.10.2022, 20:00 h
Ribola Kaštela 24:28 Nexe Našice
Nexe Našice

Ribola pošteno namučila Nexe, odluka pala tek u završnici

Mihaela Bradovski • petak, 28.10.2022.

Rukometaši Nexea očekivali su lakši posao u gostima kod Ribole, ali morali su do samog kraja raditi protiv raspoloženog domaćina...

Nakon pobjede protiv Skjerna u Europskoj ligi, u Nexeu su odmah isticali kako ih vrlo brzo čeka prvenstveno gostovanje kod Ribole i da tu utakmicu moraju shvatiti ozbiljno.

Pokazalo se zašto su tako razmišljali, Ribola je iskoristila slabiji dan Našičana, a možda i ipak podsvjesno podcjenjivanje i do kraja je bila na životu.

Kada je Nexe na početku drugog poluvremena otišao na 19:13, činilo se da je prelomio utakmicu i da će mirno privesti dvoboj kraju.

Međutim to se nije dogodilo, domaćin se uspio približiti na samo gol zaostatka i držati goste u neizvjesnosti.

Ipak, u zadnje četiri minute Nexe je napravio seriju 4:1 s kojom je zaključio dvoboj i odnio pobjedu 28:24.

Najbolji kod Nexea bili su Aleksandar Bakić sa sedam i Dorian Markušić sa šest golova. Kod domaćina Tomislav Olić skupio je 12 obrana, a šest golova zabio je Bruno Bešker.