Perišić asistirao u preokretu Spursa, Chelsea sam sebi pucao u nogu, Leeds šokirao Anfield

Mihaela Bradovski • subota, 29.10.2022.

U subotnjim susretima 14. kola Premier lige bilo je dosta uzbuđenja, a posljednji Dinamov protivnik u Ligi prvaka, Chelsea, upisao je ružan poraz kod Brightona. Ivan Perišić bio je ponovno asistent u pobjedi Spursa...

Tottenham je imao vrlo loših skoro sat vremena u gostima kod Bournemoutha, gubio je čak 2:0, plesao po rubu poraza, ali u pravo vrijeme se probudio i otišao do preokreta i pobjede 3:1.

Posebno loše odradio je prvo poluvrijeme gdje je nedostajalo više opasnosti pred golom Bournemoutha, više pritiska, a domaćin je osim toga i poveo golom Velšanina Kieffera Moorea. Kada je isti igrač u 49. minuti povisio na 2:0, Antonio Conte bio je u problemima.

Ipak, uspjeli su Spursi pritisnuti domaćina, nizali su prilike i pokušaje i to im se isplatilo. Sessegnon je smanjio u 57. minuti da bi u 73. minuti Ivan Perišić upisao još jednu asistenciju iz kornera, ubacio je, a Ben Davies zabio za 2:2. U sudačkoj nadoknadi Rodrigo Bentancur zabio je za preokret, što mu je drugi gol u tri dana nakon što je spasio Spurse od poraza protiv Sportinga u Ligi prvaka.

Embed from Getty Images

Sjajnu formu potvrđuje Newcastle koji niže odlične rezultate i nije slučajno ovako visoko plasiran. Slavio je s visokih 4:0 protiv Aston Ville golovima Calluma Wilsona dvaput te po jednom Joelintona i Miguela Almirona. 20:3 udarci na gol u korist Newcastlea najbolje govore o kakvoj je utakmici bilo riječ.

Graham Potter doveo je Chelsea u goste svom bivšem klubu Brightonu i teško je stradao s 4:1. Potter nije kalkulirao s postavom i vrlo je izgledno da će baš susret protiv Dinama iskoristiti za rotiranje, no ovdje mu nije pomoglo. Brighton je bio vrlo raspoložen i učinkovit.

Već u petoj minuti Brighton je poveo pogotkom Trossarda da bi do kraja prvog dijela Chelsea pomogao s dva autogola. Prvo je Loftus-Cheek ubačenu loptu iz kornera koljenom poslao u svoju mrežu, a zatim je Chalobah uklizao na ubačenu loptu u peterac i također pogodio vlastiti gol.

U drugom dijelu Kai Havertz brzo je smanjio na 3:1, no Chelsea nije uspio vratiti dramu u susret smanjenjem na gol zaostatka već je u završnici susreta preko Grossa primio i četvrti gola.

Mateo Kovačić igrao je svih 90 minuta.

Duje Ćaleta-Car odradio je cijelu utakmicu u porazu Southamptona u gostima kod Crystal Palacea. Domaćin je slavio s 1:0 pogotkom Odsonnea Edouarda iz 38. minute.

Zadnji susret dana donio je novi šok za Liverpool. Leeds je gostovao na Anfieldu i slaveći s 2:1 prekinuo niz loših rezultata.

Već u četvrtoj minuti poveli su gosti golom Rodriga, ali kada je Mohamed Salah već u 14. izjednačio, činilo se da će Redsi ipak spriječiti iznenađenje, vratiti kontrolu i upisati pobjedu.

Međutim nikako nisu mogli do pogotka, a osim toga Leeds je opasno i prijetio i što je vrijeme više odmicalo, to je situacija bila sve teža za Redse.

Pravi šok stigao je u 89. minuti. Gosti su izbacili užu i širu obranu Redsa poput amatera, Milner i Alexander-Arndold su ispali na boku, a zatim uža obrana nije uspjela spriječiti Crysencija Summervillea koji je između trojice poslao loptu u Alissonovu mrežu za konačnih 2:1.