Stopostotni Šibenčani vrlo uvjerljivi u Sinju, Zabok kroz produžetak do prve pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 30.10.2022.

U subotu su u HT Premijer ligi na rasporedu bile dvije utakmice, a posebno uvjerljiva bila je Šibenka koja još uvijek ne zna za poraz. Zabočani su u produžetku bili bolji od Bosca...

Nakon tri vezane pobjede, Alkar je upisao poraz i to dosta uvjerljiv na svom parketu protiv Šibenke. Šibenčani tako nastavljaju s uvjerljivim igrama na početku sezone i ovo im je četvrta pobjeda iz isto toliko susreta.

Na gostovanju u Sinju sve su riješili vrlo brzo, već u prvoj četvrtini stvorili su visoku prednost, dobili je 26:8 i kasnije su bez problema priveli dvoboj kraju.

Najbolji kod Šibenke bili su Pavao Paić s 23 poena i sedam skokova i Juraj Pleadin sa 16 poena i osam skokova. Kod poraženih Imran Polutak ubacio je 28 poena uz 11 skokova dok je dvoznamenkast bio još samo Šimun Kovač s 13 poena.

Zanimljivo je bilo u Zaboku gdje je istoimeni domaćin tek u produžetku stigao do pobjede protiv Bosca. Ovo je prva pobjeda Zabočana ove sezone čime se omjerom izjednačio upravo protiv Bosca koji je imao priliku doći do drugog slavlja.

Bosco je produžetak izborio ubačajem Andreja Matića u samoj završnici, ali u dodatnih pet minuta domaćin je ipak bio bolji.

Predvodili su ga Jarvis Garrett s 29 poena, devet asistencija i šest ukradenih lopti te Marko Perović s 19 poena i sedam skokova. Kod Bosca Luka Krajnović je ubacio 22 poena, a Luka Katura 15 poena uz osam skokova.