Arsenal ne posustaje, poigrao se s Nottinghamom, Manchester United svladao West Ham

Mihaela Bradovski • nedjelja, 30.10.2022.

Nedjeljni program Premier lige protekao je u znaku domaćina. Arsenal je lako došao do pobjede protiv posljednjeplasiranog Nottingham Foresta dok je Manchester United očekivano teže slavio protiv West Hama...

Arsenal ne posustaje, ali realno, neki veći problemi protiv Nottingham Foresta nisu se niti očekivali. Fenjeraš se nije mogao nositi s Arsenalom koji je prepun samopouzdanja i ovdje je odradio posao više nego dobro.

Poveo je vrlo rano, već u petoj minuti Gabriel Martinelli načeo je mrežu na asistenciju Sake, ali nesretni Saka nije se dugo zadržao na travnjaku, već sredinom prvog dijela morao je napustiti igru zbog ozljede, dva puta mu je ukazivana pomoć, ali nije mogao nastaviti.

Umjesto Sake ušao je u igru Reiss Nelson koji se u drugom poluvremenu istaknuo s dva gola u prvih sedam minuta drugog poluvremena.

Tu je već sve bilo jasno, ali Arsenal je do kraja susreta postigao još dva pogotka, strijelci su bili Thomas Partey i Martin Odegaard za konačnih 5:0.

Velika borba vodila se u Manchesteru gdje je United ugostio West Ham i uspio slaviti 1:0, ali junak Uniteda bio je David De Gea koji je nizao čudesne obrane kao da želi pokazati Luisu Enriqueu da je trebao biti na širem popisu za Svjetsko prvenstvo.

United je poveo u 38. minuti preko Marcusa Rashforda koji je došao do 100. pogotka u dresu Manchester Uniteda.

Kako je susret odmicao, tako je i West Ham bio sve opasniji, a posebno je to bilo istaknuto u zadnjih 15-ak minuta kada je prvo ime na travnjaku bio De Gea. Prvo je fantastično obranio pokušaj Zoume glavom, a zatim i jako dobar udarac Declana Ricea. Imao je i Maguire jedan odličan blok udarca Bowena, ali i Manchester je imao sjajnu priliku preko Freda.

Sve u svemu jako dobar susret i u konačnici tri velika boda za Manchester United.