Zadar i Cibona upisali uvjerljive pobjede, težak poraz Splita kod Cedevite Junior

Branimir Korać • nedjelja, 30.10.2022.

Odigrani su preostali susreti petog kola HT Premijer lige, a iznenađenje je priredila Cedevita Junior pobjedom i općenito rezultatom protiv Splita...

Zadar se brzo oporavio od poraza protiv Splita u ABA ligi i upisao je pobjedu protiv Furnira s 92:71. Zadrani su očekivano bili bolji, brzo su stekli prednost i u nastavku susreta uglavnom bili u dvoznamenkastom plus. Samo početkom drugog dijela Furnir je uspio doći na minus šest, ali tu je Zadar napravio seriju 12:4, ponovno se odvojio i više nije bilo nikakvih problema.

Danijel Jusup ponovno je mogao miksati i pružati priliku onima mlađima, a oni su to znali iskoristiti. Nije tako bilo potrebe za uvođenjem Božića, Ramljaka, Jordana koji su ostali na klupi.

Najefikasniji kod Zadra bili su Arijan Lakić s 19 poena i sedam asistencija dok je Krševan Klarica upisao 17 poena. Furnir je rano ostao bez Taija Hollingswortha što je svakako veliki hendikep, a predvodili su ga Matej Bošnjak s 14 poena i deset skokova te Filip Kalajžić s 12 poena.

Split je odigrao jako lošu utakmicu protiv Cedevite Junior, potpuno suprotno od onog što su pokazali u susretu protiv Zadra. Brzo su potonuli u minus i nikako nisu uspjeli izvući se, šuterski su bili vrlo neučinkoviti (33 posto šuta) i Cedevita Junior je upisala veliku pobjedu 87:62.

Ivan Vrgoč protiv svog bivšeg kluba ubacio je 21 poen uz pet skokova i pet blokada, a Saša Ciani dodao je 15 poena i 11 skokova. Kod poraženih Shannon Shorter ubacio je 17 poena, Domagoj Mavra 12, a Lovre Runjić deset poena uz osam skokova.

Dinamo je odigrao dobru utakmicu protiv Škrljeva i upisao je vrijednu pobjedu 75:68. Škrljevo je odradio odlično prvo poluvrijeme, imalo je i 18 razlike da bi u drugom dijelu, točnije u trećoj dionici, Dinamo napravio veliku seriju 15:0 i preuzeo vodstvo. Potpunu kontrolu Dinamo je preuzeo u zadnjoj dionici gdje je još jednom serijom 11:0 otišao na plus deset i do kraja više nije ispuštao vodstvo.

Predvodili su ga s po 16 poena Hrvoje Garafolić i Tomislav Cvitković. Kod Škrljeva Martin Jelić upisao je 19 poena i deset skokova, a Sandro Antunović 17 poena uz pet skokova.

Mirno je do pobjede došla Cibona koja je visoko slavila u Velikoj Gorici kod bivše momčadi Josipa Sesara i niza igrača. Cibosi su odnijeli pobjedu koju su osigurali već u prvom poluvremenu.

Ivan Majcunić ubacio je 22 poena uz tricu 6/8, a Borna Kapusta dodao je 18 poena i pet skokova. Cibona je općenito ubacila čak 20 trica. Kod Gorice Dino Cinac ubilježio je 23 poena i osam skokova, a Karlo Uljarević 20 poena.