Serie A, 12. kolo, 30.10.2022, 20:45 h
Torino
Torino 2:1 Milan
Milan

Vlašić asistirao u pobjedi Torina protiv Milana, Jurić isključen nakon sumnjivog gola Rossonera

Mihaela Bradovski • nedjelja, 30.10.2022.

Torino je odigrao odličnu utakmicu protiv Milana i na kraju nedjeljnog programa 12. kola Serie A upisao je pobjedu 2:1...

Nakon što je demolirao Dinamo na Maksimiru, Milan je u 12. kolu talijanskog prvenstva putovao u goste Torinu i nije se dobro proveo. Jurićevi igrači odigrali su jako dobru utakmicu i upisali su pobjedu 2:1.

Torino je bio čvrst i agresivan i nije davao previše vremena Milanu za postavljanja i razmišljanja u opasnoj zoni, a naprijed je znao iskoristiti prilike koje su se ukazale.

Odlično je zatvorio prvo poluvrijeme i u zadnjih deset minuta prvog dijela postigao je oba svoja pogotka.

Prvo je u 35. minuti Koffi Djidji zabio za vodstvo Torina, a dvije minute kasnije novi pogodak i erupcija oduševljenja.

Dugačka ispucana lopta skroz pred kazneni prostor Torina, spuštena je prema Nikoli Vlašiću koji je petom skreće prema Mirančuku, on ulazi u 16 metara i podiže na 2:0.

U drugom dijelu pokušao je Milan smanjiti zaostatak i uspio je u 67. minuti, ali na krajnje sumnjiv način.

Embed from Getty Images

Naime ma loptu van 16 metara loše je izašao vratar Torina Milinković-Savić, no na njoj je bio Torinov branič Alessandro Buongiorno koje s leđa za rame hvata i okreće ga te baca na travu Messias, Milanov napadač dolazi do lopte i šalje je u praznu mrežu.

Čini se kao prekršaj nad braničem Milana, tako je mislio i Ivan Jurić koji se nikako nije mogao pomiriti s ovakvom odlukom sudaca te je u konačnici i isključen, a na semaforu je ostalo 2:1.

Tako je i završilo, Torino uzima tri bitna boda, a Milan tri bitna ne osvaja. Nikola Vlašić odigrao je cijelu utakmicu dok je Ante Rebić ušao na poluvremenu.