Rudan eksplodirao u dresu Mege protiv Partizana, vrlo dobri i Branković i Ivišić

Branimir Korać • nedjelja, 30.10.2022.

Nedjelja je donijela dva susreta petog kola ABA lige uz vrlo dobre nastupe hrvatskih košarkaša. Posebno se istaknuo Matej Rudan koji je odigrao sjajnu utakmicu unatoč porazu Mege protiv Partizana...

U petom kolu ABA lige Partizan je upisao očekivanu pobjedu protiv Mege 86:76, a ono što nam je posebno zanimljivo je odličan nastup hrvatskog dvojca u redovima Mege Mateja Rudana i Danka Brankovića.

Rudan je odigrao veliku utakmicu, daleko najbolju svoju ove sezone te je predvodio sve igrače na susretu po broju poena, skokova i valorizaciji. Rudan je susret završio s 26 poena (9/13 za dva, 0/2 za tri, 8/10 slobodna), devet skokova i tri asistencije.

Branković je također bio dobar i jedini dvoznamenkasti uz Rudana u redovima Mege. Susret je završio sa 17 poena (7/9 za dva, 1/1 za tri), sedam skokova i četiri blokade.

Partizan je do pobjede predvodio James Nunnally s 14 poena.

Dobru utakmicu odradili su i Hrvati u Mornaru i SC Derbyju. Mornar je kod kuće poražen 86:75, Daron Russell imao je očajan šut iz igre 3/16, osim toga i sedam izgubljenih lopti i nije bio niti blizu onim prezentacijama iz prva tri kola kada je oduševljavao.

Zato je u redovima Mornara vrlo dobar bio Antonio Vranković koji je upisao 12 poena i deset skokova.

Važnu ulogu u ovoj pobjedi gostiju igrao je i mladi Tomislav Ivišić koji je u dresu SC-a za 21 minutu upisao 15 poena i pet skokova, brat mu Zvonimir igrao je svega četiri minute, a Mateo Drežnjak upisao je devet poena i četiri asistencije.