Rukometaši Sesveta odnose pet golova prednosti na gostovanje u Grčku

Branimir Korać • ponedjeljak, 31.10.2022.

Nakon što je u subotu Gorica svladala češkog predstavnika u prvom susretu drugog kola EHF Europskog kupa, pobjedu su upisali i Sesvećani i to nešto uvjerljiviju protiv PAOK-a...

Rukometaši Sesveta slavili su u prvom susretu drugog kola EHF Europskog kupa protiv solunskog PAOK-a s 29:24 i pet golova prednosti odnose na uzvrat.

Solidna prednost koja daje malu sigurnost Ivandijinoj momčadi, ali opet ne i prednost koja je nedostižna. U svakom slučaju bit će potreban oprez, u Grčkoj nije baš najlakše igrati.

Sesvećani su ovu utakmicu odlično otvorili i mogu biti nezadovoljni činjenicom da su olako dopustili Grcima da zaostatak spuste u neke neizvjesnije vode.

U prvom poluvremenu Sesvećani su vodili i 16:8, izgledali su dobro i raspoloženo, a i u drugom dijelu nastavili su održavati razliku.

U 54. minuti stigli su do najviših 29:20 te se činilo da lome dvomeč na svoju stranu već u svojoj dvorani, ali završnicu su odradili loše i dopustili su PAOK-u da se spusti na pet golova minusa.

U konačnici 29:24 nije loš rezultat, ali moglo je znatno bolje.

Kod Sesveta su se istaknuli Davor Gavrić sa šest golova te s po pet Josip Topić, Ivan Dumenčić i Mislav Šuker.