Liga prvaka mladih, skupina E, 6. kolo, 02.11.2022, 14:00 h, Chelsea Football Club Training Ground - Surrey
Suci: Iwan Arwel Griffith, Lewiss Edwards, Johnathon Bryant (Wales)

Branimir Korać • srijeda, 02.11.2022.

Mlada Dinamova momčad upisala je uvjerljiv poraz u Surreyu protiv Chelseaja i oprostila se od Europe. Londončani su slavili s 4:0...

Malik Mothersille
61'

Louis Flower
61'

Michael Golding
78'

Tyrique George
83'

Frankie Runham
83'

Ivan Cvetko
46'

Fran Čuljak
46'

Matteo Tonon
65'

Viktor Kanižaj
65'

Luka Vrbančić
86'
Ivan Senzen

I uoči posljednjeg kola za ostanak u igri za prolaz Dinamovi juniori više nisu ovisili samo o sebi. Trebala im je pobjeda u Surreyu protiv Chelseaja, ali je isto tako trebala pobjeda Milana protiv Salzburga. Milan je svoj dio posla obavio, slavio je s 2:1, ali Dinamo je visoko poražen.

Dinamo je bio bolji protivnik u prvih pola sata kada je imao nekoliko pokušaja, ali uglavnom nepreciznih. Chelseaja do skoro 30. minute nije bilo nigdje, domaćini nisu zaprijetili sve do 27. minute kada je Majdandžić spasio u opasnoj situaciji i odbio loptu.

U 33. minuti Rukavina je bio u dobroj poziciji, ali njegov pokušaj brani domaći vratar.

Niti deset minuta kasnije Chelsea je poveo. Dosuđen je slobodni udarac za domaćina na nešto manje od 20 metara, izveo ga je Castledine i krasno pogodio za 1:0.

Taj pogodak loše je djelovao na Dinamovu momčad koja nije izgledala dobro u nastavku susreta. Chelsea se ohrabrio, otvorilo mu se i do vrha je napunio gostujuću mrežu.

Sredinom drugog dijela Chelsea je poveo s 2:0 golom Flowera nakon kontranapada da bi u 73. minuti Cvetko poslao loptu iza leđa svog vratara za visokih 3:0.

Isti igrač zakuhao je na drugoj strani u 78. minuti, vratar je obranio njegov pokušaj, do lopte je došao Čuljak i pogodio vratnicu.

Točku na i stavio je u 84. minuti Runham.

U konačnici visoka pobjeda Chelseaja, a ako Dinamu nešto predstavlja utjehu, barem je završio natjecanje ispred Chelseaja na ljestvici.