Vodeni sportovi

Jug i Mladost upisali uvjerljive pobjede protiv Soalrisa i POŠK-a

Branimir Korać • četvrtak, 03.11.2022.

Jučer su odigrana dva susreta hrvatskog prvenstva vaterpolista, a nikakvo iznenađenje nisu dopustili vaterpolisti Juga i Mladosti koji su bili vrlo uvjerljivi...

Vaterpolisti Juga su u zaostalom susretu drugog kola svladali u gostima Solaris s 11:3. Šibenčani su se dobro držali samo prvih osam minuta dok nije proradio napad Dubrovčana koji su prvu dionicu dobili s 1:0, a naredne dvije s čak 9:2.

Tri gola kod Juga postigao je Maro Joković, a dva Loren Fatović. Dvostruki strijelac za Solaris bio je Domagoj Butić.

Mladost i POŠK odradili su dvoboj trećeg kola, a Mladost je bila očekivano uvjerljiva sa 17:3. Već do poluvremena Mladostaši su vodili 9:1 i nije bilo nikakve dvojbe tko će ovdje doći do pobjede.

Mladost je predvodio David Mijić s tri gola dok kod POŠK-a nitko nije postigao više od jednog pogotka.