Bundesliga, 13. kolo, 04.11.2022, 20:30 h
Borussia M'gladbach 3:1 Stuttgart
Stuttgart

Sosa asistirao za jedini gol Stuttgarta u porazu u Mönchengladbachu

Mihaela Bradovski • petak, 04.11.2022.

U prvom susretu 13. kola Bundeslige Borussia je u Mönchengladbachu bila bolja od Stuttgarta s 3:1, a Borna Sosa sudjelovao je kod jedinog pogotka gostiju...

Borussia tri kola nije znala za pobjedu, a Stuttgart se probudio i upisao dvije pobjede u zadnja tri kola, bila je to garancija zanimljivog dvoboja probuđenih gostiju i domaćina koji je očajnički trebao prekid lošeg niza.

U cijeloj priči Borussia je bolje ušla u utakmicu i povela je već u četvrtoj minuti. Oporavljeni Jonas Hofmann već u četvrtoj minuti doveo je domaćina u vodstvo. Borna Sosa zakasnio je u blok i utrčali Hofmann lijepo je pogodio za vodstvo.

U 25. minuti Borussia je stigla do drugog pogotka. Jako lijepo dodavanje kroz sredinu obrane poslao je Alassane Plea prema Marcusu Thuramu koji takvu priliku ne propušta.

Deset minuta kasnije Stuttgart se vraća u igru i smanjuje na 2:1. Sosa je povukao loptu i ušao u sredinu, dao loptu u 16 metara za Tiaga Tomasa koji se okreće i zabija za smanjenje zaostatka.

U nastavku susreta Stuttgart je pokušao doći do poravnanja, nije uspio, dugo će pamtiti priliku Guirassyja iz 82. minute, a u sudačkoj nadoknadi domaćin stavlja točku na i. Kouadio Kone dao je loptu u prostor za Patricka Herrmanna koji bježi obrani i zabija za konačnih 3:1.

Borna Sosa odradio je cijelu utakmicu, a njegovu asistenciju pogledajte ovdje.