Torcida uzela bod u Omišu, dva gola vratara Futsal Pule, Universitas ispustio pobjedu u finišu

Branimir Korać • subota, 05.11.2022.

Odigrani su susreti četvrtog kola SuperSport 1. HMNL, a uzbuđenja nije nedostajalo, na gotovo svim susretima padali su golovi u zadnjoj minuti...

Olmissum nije uspio doći do pobjede na svom parketu protiv Torcide. Splićani su i dalje bez pobjede, ali su u Omišu potvrdili kako su čvrsta ekipa te su u zadnjoj minuti susreta došli do boda.

Olmissum je dva puta vodio golovima Matheusa Moure Batiste, ali Torcida se vraćala preko Mije Mišerde u 17. minuti te Milana Družijanića u posljednjim trenucima susreta.

Golom u zadnjim trenucima do pobjede je stiglo i Novo Vrijeme koje je s 4:3 slavilo protiv Futsal Dinama. U vrlo izjednačenom dvoboju lider je na kraju svladao neočekivanog fenjeraša koji je dosad osvojio samo bod.

Futsal Dinamo vodio je na poluvremenu 2:0 golovima Luke Perića i Zvonimir Šućura da bi Novo Vrijeme stiglo do preokreta preko Blage Gašpara, Davida Barbarića i Marina Sesara. Pet minuta prije kraja Kristian Čekol pogađa za 3:3, ali pobjedu domaćinu u zadnjim trenucima osigurava Sesar.

Osijek Kelme je jedini slavio s više od gola razlike i to s 4:2 protiv Squarea, a i Osječani su zabijali u zadnjoj minuti.

Vodili su domaćini 2:1 na odmoru golovima Josipa Šalaja i Ivana Gele dok je jedini pogodak za Square zabio Mirko Hrkać. U drugom dijelu Andrej Pandurević povisio je na 3:1, na gol minusa smanjio je Gordan Duvančić, ali Domagoj Damnjanović pogodio je za 4:2 i odlučio pobjednika.

Dramatično je bilo u Puli gdje je Futsal Pula ugostila Crnicu i remizirala 5:5, a dvostruki strijelac za domaćina bio je vratar Darko Milanović.

Milanović je bio precizan u 31. i 37. minuti, a osim njega za Futsal Pulu zabijali su i Thomas Ignacio Baisel, Bernardo Difonzo i Daniel Moravac. Pogotke za Crnicu zabijali su Josip Radić dva te po jedan Nikola Badrov, Bruno Žilić i Jakov Mudronja.

Universitas je imao na dlanu pobjedu protiv Vrgorca, vodio je u završnici 3:1 i nije uspio slaviti. Gosti su se vratili u zadnje dvije minute i uzeli bod.

Na odmoru je bilo 1:1, poveli su domaćini golom Domagoja Čule, a Duško Martinac vratio je Vrgorac. Kada je Ivan Gotovac s dva gola odveo Universitas na 3:1, a kraj se sve više bližio, činilo se da će domaćin slaviti, međutim novim golom Martinca i još jednim Guilherma Dos Santosa, Vrgorac se spasio od poraza.