Milan
Milan 2:1 Spezia

Giroud u završnici spasio pobjedu Milanu i odmah zaradio isključenje

Mihaela Bradovski • subota, 05.11.2022.

Milan se u 13. kolu Serie A pošteno namučio sa Spezijom i tek je u završnici susreta osigurao pobjedu golom Oliviera Girouda...

Milan se vratio na drugo mjesto na ljestvici Serie A pobjedom protiv Spezije 2:1. Iskoristio je poraz Atalante protiv lidera Napolija i preskočio je u poretku, ali malo je nedostajalo da kiksa i ostane bez pobjede.

Ugostio je na San Siru Speziju i slavio je s 2:1 boreći se za bodove do samog kraja protiv momčadi koja je u 13 kola osvojila samo devet bodova i prva je iznad crte u borbi za opstanak.

Milan je dobro krenuo u utakmicu i odmah je počeo prijetiti, pogodio je i okvir gola, a onda je u 21. minuti ipak došao do pogotka, a strijelac je bio Theo Hernandez.

U završnici prvog dijela Milan je još jednom opasno zaprijetio preko Rafaela Leaa i Krunića, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom dijelu i Spezia je bila sve opasnija te je nakon sat vremena igre uspjela doći do poravnanja. Pogodak je zabio Daniel Maldini, sin Paola Maldinija i inače igrač Milana na posudbi u Speziji.

Pokušavali su domaćini doći do novog vodstva, ali osjetila se nervoza, ulog nije bio mali i tek u 89. minuti remek djelom Girouda, Milan je došao do pobjede. Nakon ubačaja Tonalija, Giroud je briljantno pogodio letećim visokim volejom za 2:1.

Prilikom proslave gola skinuo je dres pa još i prigovorio sucu i slavlje mu je pokvarilo isključenje.

Do kraja susreta Milan je izdržao i odnio pobjedu 2:1. Ante Rebić odradio je završnicu susreta nakon što je u 72. minuti ušao umjesto Messiasa.