Dodig i Krajicek ipak poraženi u finalu Masters 1000 turnira u Parizu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.11.2022.

Ivan Dodig i Austin Krajicek nisu uspjeli osvojiti turnir u Parizu, u finalu su poraženi od Wesleya Koolhofa i Neala Skupskog u dva seta...

Wesley Koolhof i Neal Skupski najbolji su par ove godine, barem u dosadašnjem dijelu, skupili su najviše bodova u ovoj godini, a u finalu turnira u Parizu svladali su Ivana Dodiga i Austina Krajiceka.

Koolhof i Skupski u Parizu su se vratili na pobjedničke staze nakon tri vezana poraza dok su Dodig i Krajicek gledajući izdanja u proteklih mjesec dana, možda par koji je trenutno u najboljoj formi.

Finalni dvoboj ipak je otišao na stranu Nizozemca i Britanca, jučerašnje slavlje protiv njemačkog para koji je Dodigu i Krajiceku donio i plasman na završni turnir sezone, doveo je i do emotivnog pražnjenja i danas u finalu nisu bili tako moćni.

Prvi set riješen je u tie-breaku nakon što su se Dodig i Krajicek uspjeli vratiti iz breaka minusa. Međutim u 13. igri Koolhof i Skupski sa 7:5 uzimaju set.

U drugom setu ponovno Koolhof i Skupski dolaze do breaka, ali ovaj put Dodig i Krajicek se ne vraćaju i bilježe poraz.

Nakon tri finala u listopadu, stiglo je i prvo u studenom, ali Dodig i Krajicek ipak ostaju na tri zajedničke titule.