Sesvećani sjajnim drugim poluvremenom osigurali prolaz u treće kolo Europskog kupa

Branimir Korać • nedjelja, 06.11.2022.

Rukometaši Sesveta izborili su prolaz u treće kolo Europskog kupa nakon što su i u Grčkoj bili bolji od solunskog PAOK-a...

Već prvi dvoboj u Sesvetama pokazao je kako su Sesvećani bolji od PAOK-a i uz malo više koncentracije mogli su čak i s većom prednosti za Grčku.

Bilo je dovoljno i tih 29:24 iz prvog susreta iako su u uzvratu Grci u prvih 30 minuta opasno prijetili i čak u 26. minuti imali vodstvo 12:6.

Do odlaska na odmor Sesvećani su spustili zaostatak na minus tri (13:10), a onda su se presložili i u drugom dijelu zaigrali puno bolje te okrenuli rezultat.

Ključna je bila serija Sesveta u razdoblju od 39. do 51. minute kada su napravili čak 9:1 i iz minusa otišli u nedostižan plus. Poveli su s 23:17, moral Grka je potpuno pao i Sesvete su otišle do pobjede 27:21.

Ivan Dumenčić predvodio je Sesvete sa sedam golova, a pet je dodao Davor Gavrić.