Juventus 2:0 Inter
Inter

Juventus slavio protiv Intera u povratku Marcela Brozovića nakon ozljede

Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.11.2022.

Derby d'Italia pripao je Juventusu koji je odigrao vrlo dobru utakmicu i u Torinu upisao pobjedu 2:0 protiv Intera...

Za kraj današnjeg programa u Serie A ostao je dvoboj između Juventusa i Intera, druga poslastica dana nakon što su u ranijem terminu igrali Roma i Lazio. Za razliku od rimskog derbija od kojeg se očekivalo više, u Torinu se igrao zanimljiviji dvoboj koji je na kraju otišao na stranu domaćina.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, bilo je ponešto prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao. Zato je u drugom dijelu bilo dosta uzbuđenja.

U 52. minuti napad Juventusa povukao je Filip Kostić koji je prošao lijevom stranom, ubacio u sredinu za Adriena Rabiota koji lijepo pogađa za vodstvo Juventusa.

Desetak minuta kasnije Juventus postiže drugi pogodak, ali on je na kraju poništen. Kostić je ubacio iz kornera, Danilo je došao do lopte i poslao je u mrežu, ali uključio se VAR.

U konačnici pogodak nije priznat zbog igranja rukom Danila. Juventusov branič imao je dodir ruke s loptom, ali tu ruku je držao branič Intera i Danilo je nije mogao izmaknuti, a i sam dodir nije bio takvog intenziteta, a kamoli da je bilo ikakve namjere.

Ostalo je 1:0 za Juventus koji se mogao naći u problemima 15 minuta prije kraja kada je pobjegao Lautaro Martinez i sjurio se prema golu, no pucao je na kraju loše i Szczesny mu nogom brani.

U 84. minuti stavljena je točka na i, Fagioli je pogodio za 2:0 i priči je bio kraj.

Ono što nas najviše zanima iz ovog dvoboja, Marcelo Brozović vratio se na travnjak i odradio zadnjih 15-ak minuta.