Skandinavke u drugom kolu pokazale svoju snagu

Branimir Korać • ponedjeljak, 07.11.2022.

Odigrano je drugo kolo Europskog prvenstva rukometašica u skupinama A i B, a vrlo uvjerljive pobjede upisale su Norveška, Švedska i Danska...

Skupina A

Drugo kolo:
Švicarska - Norveška 21:38

Nakon što je Hrvatska svladala Mađarsku, a Norveška vrlo uvjerljivo Švicarsku, neke stvari su malo jasnije u ovoj skupini. Norvežanke su očito, kao što se i predviđalo, prejake za ostatak društva, a Švicarska je ipak autsajder.

Njihov međusobni dvoboj okončan je visokom pobjedom Norvežanki koje su slavile s 38:21, velikih 17 razlike, a ovaj susret dobro je poslužio norveškom stožeru da uredno raspodijeli minutažu.

Najefikasnija u norveškom sastavu bila je Stine Oftedal sa šest golova, a kod Švicarki Mia Emmenegger s pet golova.

Skupina B

Drugo kolo:
Slovenija - Švedska 22:33
Srbija - Danska 21:34

Slovenke su u Celju teško poražene od Šveđanki 33:22. Nakon ravnopravnog prvog dijela, Slovenke su doživjele pravi potop u nastavku i upisale su visok poraz. Švedska je napravila sjajan posao i osigurala je prolaz te će prenijeti u najgoru ruku dva boda.

Švedsku su predvodile Nathalie Hagman s devet golova, Jamina Roberts s osam i Jessica Ryde s 12 obrana. Kod Slovenije Ana Gros postigla je pet golova.

Srbija je još uvjerljivije poražena od Danske koju je razljutio startni poraz od Slovenije. Srbija je potpisala kapitulaciju s visokih 34:21.

Srbija je imala neraspoložene vratarke, olako se predala kada je ušla u značajniji minus i na kraju je visoko izgubila.

Kod Danske nitko nije imao više od četiri gola koliko su zabile Sarah Iversen, Kathrine Heindahl i Trine Jensen. Vratarke su skupile po osam obrana dok su srpske na drugoj strani imale po dvije. Jovana Stoiljković zabila je šest golova.